Posteľný zážitok v hoteli

Autor: Peter Littmann

Tento druh hotelovej služby nie je pre každého. Mladá slečna síce príde, aby hosťovi pomohla v posteli, ale v tomto prípade to znamená, že na rôzne časti tela pripevní káble. Inde si do hotelovej izby môžeme objednať jedlo, filmy alebo špeciálne vankúše, v sieti španielskych hotelov Hospes však aj exklusívny program „Lean to Sleep“. 

Ak si ho rezervujete, k dispozícii dostanete člena tímu Dr. Eduarda Estivilla a polysomnograf. Prvý spomínaný je lekár, ktorý vyvinul metódu boja proti nespavosti a druhý je prístroj, ktorý meria, ako a kedy hosť spí – alebo aj nespí. Cieľom siete štvor- a päťhviezdičkových hotelov je pomocou spánkového koučingu, hodín jogy, špeciálnej výživy, wellness a relaxačného prostredia uspať aj toho najnervóznejšieho klienta.

Znie to trocha uletene? Nie pre hotelierov, ktorí majú problémy s vyťaženosťou. Dnes už izby prenajíma kde kto, ale ľahké to podnikatelia nemajú ani v strednom a ani v luxusnom segmente. Exkluzívny aj masový turizmus zasiahla kríza a počet rezervácií stále klesá. Nielen európski turisti sú zdržanlivejší, aj v iných krajinách ľudia šetria a zostávajú radšej doma, predovšetkým kedysi tak solventní Američania. A kto naopak nemá hlboko do vrecka, je rozmaznanejší než kedysi a hľadá nielen hotelovú posteľ, ale i zážitok.

Kto chce dobre platiacich hostí, musí prísť s nejakým nápadom. Stále je tu starý, dobrý šport, ale dobre predajný je len vtedy, ak je okorenený zopár prísadami navyše, ako sú láska, tradícia alebo dobrodružstvo. Na lásku stavil hotel Marriott v kalifornskom Palm Springs a pre páriky ponúka program „Tennis Lovers Unite“ – najprv smeč, potom volej, nakoniec bozk. Golfové kurzy v Rosapenna Hotel & Golf Resort v írskom okrese Donegal sa konajú na trávniku, ktorý už v 60-tych rokoch 19. storočia pomáhal navrhnúť štvornásobný víťaz British Open. Povinnou výbavou sú tu zaťaté zuby a dáždnik. Nič z toho nebudete potrebovať v hoteli Pristava Lepena v slovinských horách nad údolím rieky Soča. Ide o hotelovú dedinku s koňmi, na ktorých sa môže dobrodružný hosť stratiť v okolitom alpskom národnom parku. Preferujete Ritz? Žiaden problém, avšak tu si telo precvičíte najmä používaním noža a vidličky. Hotelov, v ktorých sa hosť raz dobre naje, sú tucty, preto sa vás škola Escoffier v parížskom Ritzi – pomenovaná podľa Augusta Escoffiera, považovaného za zakladateľa haute cuisine – pokúsi naučiť, ako sa kvalitne stravovať natrvalo. Pod vedením šéfkuchára sa naučíte rozoznávať huby, či pripraviť rodinnú vianočnú večeru. Ak máte ešte energiu, môžete sa presťahovať do Plaza Athénée, kde vás someliér, ktorý má na starosti vínnu pivnicu Alaina Ducassesa s 35 tisíc fľašami, naučí, aké víno pri akej príležitosti by ste ako správny hostiteľ mali podávať. Je možné absolvovať oboje naraz, museli by ste však odletieť až do Austrálie. Vo vinohradníckej oblasti Clare Valley stojí hotel Thorn Park, kde počas týždňa dávajú lekcie miestni špičkoví kuchári a cez víkend sa ide do vinohradu. Turizmus v kombinácii s pôžitkárstvom môže fungovať, musí byť však spojený so známymi menami alebo atraktívnou lokalitou.

 

Aj ten, kto chce nalákať hostí na duševnú potravu, musí ponúknuť skutočne nové nápady. V hoteli Shelbourne v Dubline alebo Sheraton Grand v Edinburgu sú k dispozícii genealogickí pracovníci, ktorí naučia hosťa zostaviť si rodokmeň a  v archíve nájsť svojich predkov. Kto si svoj príbeh napíše radšej sám, môže sa zapísať na kurzy kreatívneho písania vo Finca el Cerrillo v Malage alebo sa utiahnuť do Blancaneaux Lodge v Belize. Na prvej škole vyučuje Graham Carlisle, ktorý bol scenáristom úspešného televízneho seriálu Coronation Street, druhú vlastní filmový tvorca Francis Ford Coppola. Zážitok je tromfom, dokonca už aj pri spaní – aj keď ide iba o káble na klinike porúch spánku.

Kto jsme?

Masoko

Investujeme mnoho úsilí a energie do podstatného a stálého zlepšování výkonnosti našich klientů s cílem trvalého růstu hodnoty jejich podniku.

Naše služby

Již několik let se v podnikové praxi a univerzitní teorii zabýváme otázkou korelace mezi marketingovými investicemi a ziskovým růstem stejně jako akcionářskou hodnotou, tzv. shareholder value.

K tomu jsme vybudovali obsáhlé know-how strategie a značky.

Aktuality

Kontakt

 BRANDINSIDER GmbH

 Fährhausstraße 11

 22085 Hamburg

 Tel.: +49 40 / 25 33 62 62
 Fax: +49 40 / 25 33 62 68

 E-mail: info@brandinsider.com

 Rejstříkový soud:
 Amtsgericht Hamburg
 Registrační číslo: 76 324

 UID Nr. DE 209661501