Radšej veríme, že wellness vyrieši každý náš problém

autor: Peter Littmann

V roku 1853 bol objaviteľ studenej masáže, farár Sebastian Kneipp, obžalovaný z „kúpeľného šarlatánstva“, pretože slúžku s cholerou ošetroval horúcimi zábalmi. Sudca ho uznal vinným za prehrešok voči kúpeľnému poriadku – a následne si od delikventa nechal navrhnúť terapiu pre svoju dnu.

A tak to dnes robíme znova! Samozrejme, vieme, že našej poľutovaniahodnej chrbtici trpiacej v dôsledku sedavého zamestnania nepomôže masáž, tak ako zábal nevylieči infekčné ochorenie. A naše nervy rozdrásané kvartálnou uzávierkou a zúrivým šéfom nevylieči aromaterapia, ale skôr výpoveď. Tušíme, že zelený čaj skrotí vrásky len dočasne a dobre vieme, že pred tým ambicióznym mladíkom, čo píli na našej stoličke, už nedokážeme dlho maskovať permanentnú malátnosť len bronzom zo solária. No hoci nám zdravý úsudok jasne hovorí, že by sme mali od základov zmeniť pracovný, životný a stravovací štýl, vrodená lenivosť uprednostňuje kúpu vstupenky do spa.

Keď nám známi odporúčajú nejaký ten wellnes-chrám, zvyčajne sa nenadchýnajú liečebnými procedúrami. To by príliš pripomínalo pominuteľnosť, biele lekárske plášte a kúpeľnú správu v Piešťanoch. Lymfodrenáže a liečivé bahno možno pôsobia zázračne na vymknuté kĺby, dnes sa však riadny fešák prihlasuje do luxusných kúpeľov kvôli ich spoločenskej atmosfére a faktoru rozmaznávania. A presne tak sa najmodernejšie verzie týchto zariadení prezentujú na trhu. Personál nesmie v žiadnom prípade vyzerať ako z psychoterapeutickej ambulancie. Svetlo, farby, vône, zvuky – až po hrúbku froté uteráka, všetko je štýlové a zamerané na to, aby zlepšilo návštevníkom  náladu.

Je jedno, ako stará je samotná terapia, dizajn a marketing jej podania su úplne nové. Marketing kúpeľov je stelesnením očakávania cieľovej skupiny. Samotný produkt nás neomladí, ani z neho nezmúdrieme a tiež nebudeme krajší. Ale: skutočné je to, čo vnímame. Cítime sa tak. A keďže aj tento trend žije z novôt, s fontánami, chrámovými zvončekmi, japonskými záhradami a meditačnými kútikmi si už nevystačí. Magazín LuxurySpaFinder uverejnil najnovšie wellnesstrendy. Tu sú tie najdôležitejšie:

1.    Feng Shui miluje workout tréning: fitness-štúdio a spa nájdeme pohromade.

2.    Trojhviezdičkový kuchári patria včerajšku, skutočnou hviezdou je dnes terapeut. Kto o seba dbá, má v zálohe tajný tip na expertku na havajskú masáž Lomi-Lomi.

3.    Wellness je všade. Múdri spa-manžéri zúročia všetko, čo nezúročí ich. Či už to bude veľmajster reiki, odborník na tradičnú čínsku medicínu, alebo guru jógy.

4.    Strážcovia váhy pre pokročilých. Odvykacie kúry a diéty už nesmú pôsobiť ako trestné výpravy, lež ako príležitosť osláviť v spa svoje znovuzrodenie.

5.    Biznis hotely s čľapotaním. Starnúca generácia dnešných profesionálov je ubolená a preto sa čoraz viac hotelov priamo stavia s pripojenou oázou spa.

6.    Vyspi sa do sýtosti. Polovica sveta trpí nespavosťou a  hotely ponúkajú čoraz častejšie nielen drahé vankúše, ale celé spacie kúry.

7.    Túžba po otehotnení. Kúpele vyvíjajú diétne plány, rituály a procedúry, ktoré majú napomôcť plodnosti.

8.    Srdečný pozdrav od starého Kneippa. Čo sa kedysi nazývalo jednoducho striedavý studeno-teplý kúpeľ, volá sa dnes hydrotermálna regenerácia. Môžeme hopsať medzi „karibským dažďom“ a „arktickým ľadom“.

9.    Anti-luxus. Veľkomestá objavujú autentické, tradičné alternatívy u thajského maséra alebo v tureckých kúpeľoch ako súčasť kúpeľného priemyslu za dostupné ceny.

10. Pripojení alebo odstrihnutí? Niektorí strašne dôležití ľudia si bez svojho smartphonu neoddýchnu, iní chcú pokoj, pokoj, pokoj. Namiesto rozdeľovania miestností na „muži“ a „ženy“, budeme mať v budúcnosti „online“ a „vypnutí“.

 Kto to tak číta, nepotrebuje už žiaden prehľad nových trendov. Doteraz sa kúpele učili marketing – že by sa teraz pre zmenu mali marketingoví experti inšpirovať v kúpeľoch? Vyzerá to tak, že takmer všetko, čo dnes ľuďmi hýbe, nájde svoj odraz aj na kúpeľných kachličkách.

Kto jsme?

Masoko

Investujeme mnoho úsilí a energie do podstatného a stálého zlepšování výkonnosti našich klientů s cílem trvalého růstu hodnoty jejich podniku.

Naše služby

Již několik let se v podnikové praxi a univerzitní teorii zabýváme otázkou korelace mezi marketingovými investicemi a ziskovým růstem stejně jako akcionářskou hodnotou, tzv. shareholder value.

K tomu jsme vybudovali obsáhlé know-how strategie a značky.

Aktuality

Kontakt

 BRANDINSIDER GmbH

 Fährhausstraße 11

 22085 Hamburg

 Tel.: +49 40 / 25 33 62 62
 Fax: +49 40 / 25 33 62 68

 E-mail: info@brandinsider.com

 Rejstříkový soud:
 Amtsgericht Hamburg
 Registrační číslo: 76 324

 UID Nr. DE 209661501