Muž za prebaľovacím pultom môže predávať

Autor: Peter Littmann

Svet je nespravodlivý a plný svojpomocných kníh pre ženy. Na každý ženský problém sa nájde príručka: Kariéra pre ženy, racionálne vedenie domácnosti, zmysluplné nakupovanie, prekonanie strachu, návrat do práce, vyrovnanie sa s neželanou bezdetnosťou, spolužitie s pijanom. 

Titul „Pracovné právo pre ženy“ však musí byť omylom. Právo je tu predsa pre každého, bez ohľadu na pohlavie. Ako niekto dokáže napísať celú knihu o „Ako na podpätkoch bezpečne vymeniť žiarovku“ a ešte ju aj nazvať „ultimatívnou bibliou štýlu“, zostáva záhadou, pretože odpoveď je jednoznačná – treba si vyzuť topánky!

Ak však do vyhľadávača na amazon.de zadáte heslo „svojpomoc pre mužov“, veľa vám toho nenájde, leda tak príručku pre partnerov sexuálne zneužitých mužov a žien alebo titul „Umenie piť“. K tomu chybný odkaz na bezpečnú výmenu žiarovky. Muži v tejto oblasti prichádzajú skrátka, na tému plastických operácií existuje celý regál kníh, ale všetky sú pre ženy. Pritom pribúda mužov, ktorí si ľahnú pod skalpel či ihlu. Americkí lekári tvrdia, že počet mužských pacientov sa za posledné desaťročie strojnásobil. Kedysi stačilo, aby bol chlap trocha krajší od opice, dnes však niektorí považujú mužov, ktorí o seba nedbajú, za nedisciplinovaných v práci. Z toho ťažia plastickí chirurgovia, pretože muži sa začínajú báť o  pracovné miesta a celkovo o svoju profesionálnu životnosť. V mnohých odvetviach znamená mladý toľko ako kreatívny a odolný. Spoločnosť Harley Medical Group v Londýne spozorovala, že mnohí manažéri prepustení z predstavenstva svoj zlatý padák investovali do liftingu viečok. Títo páni zrejme očakávajú, že energická brada a čelo vyhladené pomocou botoxu im znova dopomôžu k získaniu dobrého miesta. 

Ženy sa medzičasom v mnohých oblastiach správajú ako muži, získavajú Nobelove ceny, pilotujú lietadlá, vyhrávajú MS vo futbale alebo rely Paríž-Dakar. Že sa naopak aj čoraz viac mužov vydáva na tradičné ženské teritória, si takmer nikto nevšíma. Prinajmenšom marketing nie. Odkedy platia nové pravidlá, odchádza v Nemecku na rodičovskú dovolenku 16 % otcov. Čísla z USA ukazujú, že každým piatym zákazníkom nakupujúcim potraviny alebo detské oblečenie, je muž. V oblasti marketingu rozhodujú samozrejme otcovia rodín, nie sú však objektmi snáh a už vôbec nie subjektmi v kampaniach.

Muži v reklamách sú stále buď tvrdí chlapíci, ktorí zdolávajú hory (Camel active), nekompromisní chlapi v oblekoch, ktorí schovávajú luxusné švajčiarske hodinky pre svojich potomkov (Patek Philippe), alebo sa náhlivo s mobilom checkujú do lietadla (Lufthansa), či čerstvo oholení a pekne navoňaní zvodcovia žien (Nivea). Uvedomelí otcovia pendlujúci medzi kanceláriou a rodinou, ako Dieter Bednarz, autor knihy „Prežiť za prebaľovacím pultom“, sa v reklamách neobjavujú. Nielen v našich končinách, ale aj vo väčšine iných moderných spoločností. V USA preto National Fatherhood Initiative (NFI) každoročne udeľuje ocenenia firmám, ktoré prezentujú realistický obraz mužov, medzi nimi napr. pivovaru Anheuser-Busch, výrobcovi pochutín pánovi Foodsovi alebo poisťovni Northwestern Mutual.

 

Skúsenosti NFIb y mali marketingových šéfov zaujímať (profesijne, ale aj súkromne, aby získali body u svojej milovanej): „Takmer nič nefunguje na ženy lepšie, ako obraz muža, ktorý sa stará o malé deti.“ To znamená, že najlepší spôsob ako získať sympatie žien je, aby otcovia vyzerali dobre. A vôbec sa tým nemyslia plastické operácie.

Kto sme?

Masoko

Investujeme množstvo energie a zanietenia do neustáleho zlepšovanie výkonnosti našich klientov, pričom sledujeme primárny cieľ a to zvýšiť ich podnikovú hodnotu z dlhodobého hľadiska.

Naše služby

V rámci podnikovej praxe ako aj akademických poznatkov sa už v priebehu viacerých rokov zaoberáme otázkou korelácie medzi investíciami do marketingu a ziskovým rastom ako aj hodnotou, ktorú podnik vytvára pre jeho vlastníkov, tzv. shareholder value. 

Okrem toho disponujeme aj rozsiahlym know-how pre oblasť podnikových stratégií a značiek.

Aktuality

Kontakt

 BRANDINSIDER GmbH

 Fährhausstraße 11

 22085 Hamburg

 Tel.: +49 40 / 25 33 62 62
 Fax: +49 40 / 25 33 62 68

 E-mail: info@brandinsider.com

 Registrový súd:
 Amtsgericht Hamburg
 Registračné číslo: 76 324

 UID Nr. DE 209661501